Diyet

Yulaf Ezmesini Nasıl Yemeli

Bilindiği üzere yulaf ezmesi son zamanlarda popülerliği giderek artan bir gıda haline geldi. Gün içerisinde daha sağlıklı kalmak ve ihtiyacınız olan lifler sayesinde tok kalmak için tüketilmesi gereken bir gıdadır. Çoğunlukla bünyeden bünyeye tavsiye edilen tüketim miktarı değişiklik gösterse bile bir – iki yemek kaşığı bile oldukça uzun bir süre tok kalmanızı sağlayabilir. Aynı zamanda bağırsaklarınızı çalıştırdığı için spor ile beraber sağlığınıza sağlık katacaktır. Bugün sizler için yulaf ezmesi nasıl yenmeli? Sorusunun cevabını araştıralım istedik.

Yulaf Ezmesi Tarifleri

Yulaf ezmesi tüketmenin pek çok farklı tarifi bulunmaktadır. Bunlar çoğunlukla kişiden kişiye göre farklılık gösteren tarifler şeklinde dikkatleri üzerinde toplayabilir. Örneğin uygun şartlar altında süt ile yulaf ezmesini aynı sabah tüketilen mısır gevrekleri gibi tüketebilirsiniz. Tabi ki yulaf ezmesinin tadı biraz daha sade olduğu için bu sizi biraz itebilir.

Bunun yerine sizde yulaf ezmesini süt ile kısık ateşte bir süre pişirebilirsiniz. Bu da çok sık tercih edilen bir yöntemdir. Sadece süt ile pişirilmez aynı zamanda su ile de pişiren kullanıcılarının olduğunu bilmekteyiz. Yulaf ezmesi su ve süt dışında bir de yoğurt ile tüketilmektedir.

Yoğurtlu Yulaf Ezmesinin Tarifi

Yulaf ezmesinin en sık tercih edilen tüketim yöntemlerinden bir tanesi de yoğurt ile birlikte tüketmek olabilir. Bunun için bir kavanoz içerisine aldığınız yoğurdu çok az su ile sıvı hale getirip biraz çırptıktan sonra ihtiyacınız kadar yulaf ezmesi ilave edebilirsiniz. Bu sayede hem rahat bir tüketim ortamı oluşacak hem de daha lezzetli olacaktır. Doğrudan yoğurt üzerine yulaf ezmesi dökerseniz lapa şekilde kalacak ve homojen bir dağılım gerçekleşmeyecektir.

Bunun dışında yulaf ezmeli yoğurdunuzun üzerine mevsim meyvelerinden başka bir lezzetli karışım da oluşturabilirsiniz. Yaz aylarında karpuz ile kış aylarında ince dilimlenmiş portakal ile son derece lezzetli bir seçeneğin ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bunun dışında kuru kayısı incir ve üzüm ile de son derece lezzetli tariflerin ortaya çıktığını söylersek yanlış olmayacaktır.

Adından da anlaşılacağı üzere durum tamamen sizin inisiyatifinizdedir. O sebepten kendi damak tadınıza göre istediğiniz yulaf ezmesini istediğiniz zaman tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir