Cilt
Cilt Bakımı

Daha Sıkı Bir Cilt İçin Neler Yapmak Gerekir

Doğru şekilde yapılan uygulamalar ile daha sıkı bir cilt yapısına kavuşma sizin elinizde. Biraz dikkat ve konsantrasyon, size pürüzsüz doğal bir cildinizin olmasını sağlayacak. Hiç bir şey imkânsız değildir. Bunu asla unutmayın. Sıkı bir cilt sizinde hakkınız!

Sıkı bir cilt için dikkat edilmesi gerekenler

Vücudunuzda ki su kaybı nedeniyle cilt sıkılığınız azalır. Bunun için günde 2-3 litre su içmeniz gerekir. Vücuttaki toksinlerin atılması ve nemli bir cilde sahip olabilmeniz için su çok önemli bir faktördür. Örneğin su ile alamadığınız mineralleri maden suyundan alabilirsiniz. Yalnız dikkat; böbrek hastaları maden suyu tüketiminde dikkatli olmalıdır. Bunun önemle belirtelim…

Sıkı cilt için elbette ki spor yapmak şarttır.
Sabah ve akşam yürüyüşleri buna en güzel örnektir. Yanı sıra cilde bir takım kürlerde uygulayabilirsiniz. Örneğin, en iyi kür zeytinyağıdır. Vücut için çok yararlıdır. Cildin sıkılaşmasını ve yumuşak, ipeksi bir görünüm vermesini sağlar.

Bir diğer yöntem ise portakal ve limondur. Portakal ve limonu kabuklarıyla beraber bebek maması kıvamına getiriyorsunuz ve içine eğer isterseniz acı badem sütü ekleyebilirsiniz. Bu karışımı cildinize sürün ve on beş dakika sonra yıkayın. Ayda iki kere yaparsanız cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz.

Cilt sıkılaşması için spor ve bunun yanında doğal maddeler önemli. Sizde denerseniz çok şey kazanmış olacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir